Odpowiedz 
Wypożyczalnie samochodów
27-05-2010, 14:06:29
Wypożyczalnie samochodów
Na Maderze nie ma najmniejszych problemów z wypożyczeniem samochodu nawet samochodów luksusowych, niektóre wypożyczalnie oferują także motocykle. Warto zapytać w hotelu w którym jesteśmy zakwaterowani czy nie współpracuje z jakąś wypożyczalnią. W naszym przypadku hotel współpracował z wypożyczalnią i wypożyczenie samochodu było o kilkanaście euro tańsze od wypożyczalni znajdującej się 200 metrów od hotelu.

Azory - natura pasuje do Ciebie
Madera - kraina wiecznej wiosny
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2011, 11:55:04
RE: Wypożyczalnie samochodów
Jeśli komuś zależy na dłuższym wynajmie to polecam wypożyczalnie Wind, korzystałem z jej usług poprzez hotel Rocamar. Nie żadali od nas żadnej kaucji, kluczyki do samochodu mogliśmy zostawić w recepcji hotelu, nikt nie sprawdzał stanu pojazdu, ilości paliwa i przebiegu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-02-2011, 13:15:27
Ja korzystałem z Madlobos. Też nie chcieli kaucji, kluczyki zostawiłem w recepcji, przejechać mogłem ile chcę, aby potem zatankować do pełna (bo dostałem zatankowany do pełna). I płacąc za trzy dni, miałem samochód na cztery dni.
02-03-2011, 15:43:15
Chcialam zapytac jaki dokladnie jest koszt wypozyczenia samochodu? Ile mniej wiecej trzeba zarezerwowac pieniedzy jesli planuje sie troche zwiedzac samochodem?
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz Shy
02-03-2011, 18:11:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2011 18:12:38 przez rutkon.)
(02-03-2011 15:43:15)nuki napisał(a):  Chcialam zapytac jaki dokladnie jest koszt wypozyczenia samochodu? Ile mniej wiecej trzeba zarezerwowac pieniedzy jesli planuje sie troche zwiedzac samochodem?
Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz Shy

To zależy od wielu czynników, jaki samochód (mały czy duży, na ropę czy na benzynę) w jakim okresie, w wakacje jest drożej, poza sezonem wypożyczalnie schodzą z ceny, oraz od długości wynajmu im dłużej tym stawka dobowa jest niższa. Ja np za 7 dni, za Hyundaia Getza zapłaciłem ok 170 Euro, możesz równie dobrze zapłacić ok 120 Euro za 4 dni wypozyczając inne auto. Wszystko zależy o w/w warunków. Opłata za paliwo też zalezy od tego czy jeżdzimy na benzynę czy na ropę, ile kilometrów przejeżdzimy i od stylu jazdy. Ja za przejechanie 800 kilometrów samochodem na benzynę zapłaciłem ok 70 Euro.
Na stronie mozna znaleźć spis wypożyczalni tam najlepiej poszukać pojazdu, który spełni oczekiwania, przynajmniej będziesz znała cenę wynajmu, na paliwo trzeba dodać ok 50 Euro. Dodam jeszcze, że niektóre wypożyczalnie żądają kaucje inne nie, a to może być kwota rzędu 250 Euro.

Azory - natura pasuje do Ciebie
Madera - kraina wiecznej wiosny
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-03-2011, 23:24:31
Krótko mówiąc - na wszelki wypadek zarezerwuj 500 euro. Na kaucję, wynajecie samochodu i tydzień ostrej jazdy. Gdy nie wezmą kaucji - masz 250 euro na dodatkowe szaleństwa. Gdy wezmą - zaoszczędzisz 250 euro, bo ostatniego dnia pieniądze zwrócą.
03-03-2011, 16:39:08
nuki sprawdź na stronie, którą podał mnemonic wypożyczalnie. To jest najlepszy sposób, żeby poznać koszt wynajmu auta i ewentualną kaucję. Ja szukałem wypożyczalni, która nie chciała kaucji i tam wziąłem samochód, dzięki czemu nie zamroziłem 200 euro. Ale cały koszt wypożyczenia auta na 7 dni z paliwem zamknął się w okolicach 240 euro, samo auto kosztowało 180 euro.
29-10-2011, 12:47:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2012 21:40:07 przez rutkon.)
WYNAJĘCIE SAMOCHODU NA MADERZE:::
Auto wypożyczyć można już przed wyjazdem. Warto poszperać trochę po sieci w poszukiwaniu specjalnych okazji. Zazwyczaj standardowy koszt wynajęcia najmniejszego samochodu waha się w granicach 30-35 euro za dzień. Niestety dla zainteresowanych przy każdej ofercie różne są zakresy ubezpieczeń wliczonych w cenę takiej usługi.

Ciekawym rozwiązaniem może być http://www.funchalcarhire.net, gdzie za 25 euro w styczniu dostaliśmy leciwego Matiza, który dzielnie dawał sobie radę jeżdżąc intensywnie po górach i górkach Madery. Bez karty kredytowej, bez kaucji, bez problemów. Oczywiście samochód można również wypożyczyć u rezydenta, w hotelu lub w jednej z licznych wypożyczalni w Funchal.
Wygodni mogą również zamówić samochód w biurze w Polsce, już w momencie rezerwacji wycieczki.

Na wyspie dobrze rozwinięta jest również komunikacja autobusowa.. Większość autobusów wyjeżdża z funchal, z dworca usytuowanego w okolicach stacji kolejki linowe lub z przystanków usytuowanych przy drodze biegnącej wzdłuż wybrzeża. Na przystankach rozmieszczone są mapki bardzo pomagające odnaleźć odpowiednie numery autokarów. Bilety można kupić w formie kart elektronicznych w kioskach rozmieszczonych przy głównej drodze. Wystarczy powiedzieć dokąd chcemy jechać, a dostaniemy kartę z odpowiednio nabitą kwotą. Kartę należy przyłożyć do czytnika znajdującego się przy kierowcy, który prawdopodobnie ściąga odpowiednią należność z karty. Jadąc do ogrodów Palheiro trafiliśmy na lotną kontrolę więc uwaga dla tych, którzy chcieliby pojeździć na gapę Smile

Kilka dodatkowych informacji praktycznych umieściłęm pod linkiem:
informacje praktyczne Madera

Pozdrawiam
13-09-2012, 19:23:49
Małe uaktualnienie, które może się komuś przydać.
Obecnie jest mnóstwo firm wynajmujących, dużo na samym lotnisku ale ja skorzystałem z Insularcarhttp://www.insularcar.com/, który załatwiłem przez recepcje hotelu. Na początku września było jednak ciężko o najtańszego Matiza(grupa A - 32euro/dzień) więc wziąłem grupe B za 42 euro na dzień. Zapłaciełem kartą dzięki czemu nie musiałem gotówką płacić kaucji wysokości 200euro. Wszelkie formalności załatwiłem w hotelowej recepcji z anglojęzyczną portugalką, a i tych formalności nie było zbyt wiele. Z dowodu osobistego spisała dane, na umowie również znajdowały się informacje o stanie paliwa oraz o uszkodzeniach a raczej rysach na samochodzie bo ku mojemu zaskoczeniu dostaliśmy 2 letniego Nissana Micra. Świetnie sprawował się na krętych drogach Madery a 400km po wyspie nie zrobiło na nim wrażenia. Spalił mniej paliwa niż liczyłem i niestety musiałem oddać trochę więcej niż dostałem bo niestety za to zwrotu nie ma a bak miałem tylko napełniony w 1/4 (może celowo). Te 400km spokojnie można przejechać za ok. 35 euro a obecna cena paliwa na Maderze to 1,806 euro/litr.
Podsumowując, nie polecam brania jakichkolwiek wycieczek z biur podróży tylko wynająć samochód i samemu objechać wyspę. Tylko wcześniej przygotować sobie plan zwiedzania, wychodzi taniej i wygodniej a drogi górskie to nic strasznego, resztę jeździ się w tunelach Wink
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości